www.Flashlube.cz | www.ŠlápniNaPlyn.cz
 Šlápni na plyn!  >  Výběr aktualit za rok 2012
Specifika vozidel s pohonem na plyn

Jízda na zkapalněný ropný plyn LPG

Jízda na stlačený zemní plyn CNG

Jízda na zkapalněný zemní plyn LNG

Jízda na bioplyn

Historie vozidel
s pohonem na plyn

Glosář

Motorové aditivum LPG, CNG, bioplyn

Podtlakové dávkování aditiva

Elektronické dávkování aditiva

Kde tankovat LPG Kde tankovat CNG

Mapa plnicích stanic LPG v ČR

Výběrový monitoring aktualit

Mezinárodně uznávané spotřebitelské sdružení TÜV NORD v rozsáhlém testu zdokumentovalo jednoznačný přínos motorových aditiv Flashlube. Motor s pohonem na LPG, který není ošetřován kvalitními aditivy, je vystavován zvýšenému riziku poškození.

Měření vůle ventilů

Úplné znění výsledků testu se všemi grafy a fotografiemi je volně dostupné na stránkách www.OchranaMotoru.cz.


12. 10. 2012

Mitsubishi ASX je k dispozici i s pohonem na motor LPG. Díky druhé nádrži se dojezd automobilu s ropným plynem LPG oproti benzinovému modelu prodlouží až o 550 km.


Svět motorů: Řadu potíží se podařilo odstranit s pomocí mazacích aditiv značky Flashlube Tradiční český automobilový magazín Svět motorů zdůraznil ve svém 39. čísle důležitost kvalitního aditiva při jízdě na LPG. Redaktoři ocenili účinky Flashlube, coby kvalitního aditiva do LPG.


21. 7. 2012

Populární Opel Insignia, osazený motorem 1.4 Turbo, je nyní vedle benzinu poháněn i LPG zkapalněným ropným plynem. Model Opel Insignia se v této konfiguraci nabízí ve třech karosářských verzích: sedan, liftback a kombi. Palivová nádrž na LPG má objem 42 litrů a je umístěna v prostoru pro rezervní kolo. Dojezd na LPG je cca 500 kilometrů.


6. 6. 2012

Dávkovač motorových aditiv Flashlube Electronic Valve Saver Kit je důležitý pomocník pro všechna vozidla s pohonem na LPG a CNG. Důvody si můžete přečíst v produktovém listu Elektronická dávkovací souprava Flashlube Electronic Valve Saver Kit. Níže se můžete podívat na skvělou animaci. Uvidíte, jak vlastně dávkovač funguje a proč je pro vozidla LPG a CNG
tak důležitý.


motorová aditiva do motorů Motorová aditiva Flashlube patří k nejrozšířenějším na světě. Pro motory s pohonem do LPG a CNG jsou vůbec nejpoužívanější.
   – Zdroj: Motoristický čtrnáctideník AUTO 7 z dubna 2012.


25. 5. 2012

„Červená Octavia potvrdila, že LPG je v dnešní době opravdu spolehlivá cesta, jak ušetřit,“ uvádí se v závěru testu, který provedli redaktoři časopisu Svět motorů. Podrobnosti si můžete přečíst v článku Seriál o spotřebě: Diesel vs. LPG vs. hybrid.


12. 4. 2012

TV NOVA: Auto na LPG se vyplatí, radí experti na pohonné hmoty. Jestli jste se pro nákup vozu LPG stále ještě nerozhodli, přečtěte si další důvody. Benzin zdražuje. Jízda na plyn se vyplatí.
Zvlášť, když používáte motorová aditiva.

televizní zpravodajství o výhodách pohonu na LPG


10. 4. 2012

V ČR se začal prodávat nový Seat Ibiza. Můžete si vybrat i model s pohonem na plyn LPG. Nový Seat pořídíte za cenu od 229 tisíc korun a na provozu tak výrazně ušetříte.

22. 3. 2012

Cena benzinu Natural 95 překonala 37 korun, je dražší než nafta. Vyplývá to ze statistik společnosti CCS, která vývoj cen sleduje dlouhodobě. Možná je čas uvažovat o alternativním pohonu na LPG


7. 3. 2012

Ve Varšavě probíhá další ročník mezinárodního veletrhu GasShow, jehož letošním hlavním strategickým partnerem je výrobce značkových aditiv Flashlube. Veletrh GasShow je největší oborovou akcí v Evropě.


Auto přestavěné na pohon LPG potřebuje aditiva Časopis AUTOHIT ve svém lednovém čísle vyzdvihuje účinnost motorového aditiva Flashlube a jeho dávkovač. Redaktoři připomínají, že aditiva do LPG od Flashlube jsou účinnou ochranou proti tzv. zaklapání ventilů.


24. 1. 2012

Škoda Auto reaguje na roustoucí zájem o vozy s pohonem na LPG a CNG. Během roku 2012 chce představit svůj vůz Citogo s pohonem na zkapalněný ropný plyn i s pohonem na stlačený zemní plyn.


21. 1. 2012

Automobily Astra, Meriva, Insignia i Zafira se začínají nebo brzy začnou prodávat i v provedení s pohonem na LPG. Opel ostatně auta s pohonem na LPG vyrábí už od roku 209. Uvedené verze vycházejí z motoru 1,4 Turbo (103 kW). Vedle toho se také připravují vozy Zafira a Combo s pohonem na CNG.


14. 1. 2012

Seat Ibiza brzy nabídne úspornou alternativu v podobě vozu poháněného ropným plynem LPG. Zážehový motor o 1,6 litru bude v provedení Bi-Fuel o výkonu 59 kW/80 k. Kombinovaný provoz na benzin i LPG bude připraven přímo od výrobce.

NAPIŠTE NÁM

›› Pokud máte nějaké zajímavé zprávy, jejichž obsahem je provoz automobilů, autobusů a jiných vozidel či motorů s pohonem na plyn LPG, GNG, LNG, nabídněte nám je k publikování.


AKTUALITY Z ROKU 2011

Starší aktuality ze světa alternativního pohonu vozidel na LPG a CNG najdete v archivu aktualit.


MONITORING

›› Monitoring médií pro portál ŠlápniNaPlyn.cz zajišťuje rešeršní agentura abcRedakce.cz.
  Mapa plnicích stanic CNG v ČR

Výběr zajímavých článků

  ›› Čerpací stanice CNG

  ›› Základní informace o jízdě na LPG

  ›› Čerpací stanice LPG

  ›› Problematika „padlých hlav“ válců u LPG

  ›› Jediné existující road testy pro aditiva do plynu

  ›› Aditiva do LPG a CNG19. 10. 2012

Linde Material Handling, přední dodavatel manipulační techniky a logistických a skladových řešení, spustil v pražských Malešicích provoz plnicí stanice na stlačený zemní plyn CNG. Bude zde možné tankovat CNG nejen do vysokozdvižných vozíků, ale i do flotily firemních osobních vozů společnosti.


24. 9. 2012

Škodovka začala prodávat Citigo s pohonem na zemní plyn. Cena nejlevnější třídveřové verze CNG Citigo Green tec začíná v provedení Active na 254 900 korunách. Více na Lidovky.cz


4. 9. 2012

Vysokozdvižné vozíky v závodě Wienerberger v Jizernici u Olomouce nově jezdí na ekologický zemní plyn CNG. V souvislosti s tím Wienerberger otevřel plnicí stanici CNG.


2. 9. 2012

Plzeňská ČSAD začíná provozovat autobus SOR NBG 18 s pohonem na zemní plyn CNG.


24. 8. 2012

Také strážníci v Jihlavě začnou jezdit na stlačený plyn CNG. Zatím do svého autoparku dostali jeden vůz Fiat s pohonem na plyn. Plnicí stanice s CNG je přímo v areálu Dopravního podniku města Jihlavy. Jihlavu totiž obsluhují i malokapacitní městské autobusy First CNG.


17. 8. 2012

Ostravští městští strážníci převzali v autosalonu Rely Servis dvě vozidla značky Hyundai ix20 s pohonem na stlačený zemní plyn CNG, píše Moravskoslezský Deník. Více na webu Denik.cz


8. 8. 2012

Pražský taxikář František Plášek jezdí už druhým rokem na stlačený zemní plyn CNG, píší Hospodářské noviny. Zemní plyn by prý za jiné palivo nevyměnil. "Hlavní výhodou CNG je ekonomika provozu. A nevýhody? Ty nevidím žádné," říká.


9. 7. 2012

iDnes.cz: Česká pošta si pořídí 412 dodávek s pohonem na plyn CNG. Do čtyř let by tak Česká pošta mohla mít až 2 900 vozů s pohonem na CNG, tedy asi polovinu firemního autoparku. Více na webu iDnes.cz.


16. 7. 2012

ČPU: V ČR je aktuálně 4 tisíce vozidel na CNG pohon. Více v tiskové zprávě České plynárenské unie.


9. 7. 2012

iDnes.cz: Česká pošta si pořídí 412 dodávek s pohonem na plyn CNG. Do čtyř let by tak Česká pošta mohla mít až 2 900 vozů s pohonem na CNG, tedy asi polovinu firemního autoparku. Více na webu iDnes.cz.


28. 6. 2012

První čerpací stanici s plynem CNG otevřeli také v Olomouci. Najdete ji v ulici Lipenská, tedy ve směru z centra na východ, směrem na Přáslavice. Více na webu Olomoucký deník.


22. 6. 2012

V centru Prahy byla otevřena první veřejná plnicí stanice CNG stlačeného zemního plynu. Čerpací stanice CNP v ulici U Rajské zahrady v Praze 3 je sice zatím jen v testovacího provozu, zato je však k dispozici celých 24 hodin denně. Více na webu Moderní obec.


21. 6. 2012

ČTK: V Česku je již čtyřicet čerpacích stanic na zemní plyn CNG.


28. 5. 2012

Autobusy na zemní plyn nyní jezdí už i v Českém Krumlově. Podnik ČSAD Autobusy České Budějovice testuje na dvou českokrumlovských linkách provoz autobusů na CNG. Podobně si loni dopravci ověřovali i podmínky provozu CNG automobilů na linkách MHD v jihočeském Písku. Je to přirozená reakce na rostoucí ceny nafty, která je navíc vstřícná vůči životnímu prostředí ve městech.


7. 5. 2012

V ulicích města Jihlavy začalo jezdit dalších šest autobusů, které pohání stlačený zemní plyn (CNG). Dopravní podnik města Jihlavy (DPMJ) jich tak nyní na svých linkách provozuje celkem deset. Oproti naftovému pohonu jsou plynové autobusy šetrnější k životnímu prostředí a jejich provoz je také levnější. Nákup dalších autobusů s pohonem na CNG se proto už nyní plánuje.


22. 4. 2012

Chevrolet a GMC začíná nabízet pick-upy poháněné stlačeným zemním plynem. Zákazníci si v těchto dnech mohou začít objednávat automobily typu pick-up Chevrolet Silverado a GMC Sierra s pohonem na CNG.


22. 3. 2012

Společnost Benzina začala s prodejem plynného paliva CNG. Ve spolupráci s RWE otevřela plnicí stanici stlačeného zemního plynu na čerpací stanici Brno-Slatina. Na nově otevřené plnicí stanici můžete za natankovaný CNG platit bankovními kartami, hotovostí, CNG kartami od RWE nebo fleetovými kartami. Kromě CNG lze na stanici do automobilů natankovat i ropný plyn LPG. Čerpací stanice je otevřená nonstop.


1. 3. 2012

Česká pošta letos zakoupí přes 400 automobilů s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Leasing vyjde na 200 milionů korun.


12. 2. 2012

Svoz odpadu v Prostějově nově zajišťují vozidla poháněná CNG. Exhalace nového CNG vozidla IVECO jsou samozřejmě oproti naftovým motorům minimální. Motoro s pohonem na zemní plyn vyprodukuje o 25 % méně CO2 než naftové motory a jeho zplodiny obsahují minimum pevných částic.


23. 1. 2012

Spotřeba CNG v roce 2011 dosáhla 12 milionů metrů krychlových a stoupla tak o 20 %, uvádí se v aktuální zprávě České plynárenské unie. Meziroční navýšení o víc než dva miliony představuje více než 20% růst. Cena 17 korun za jeden kubický metr CNG, který energeticky odpovídá litru benzinu, je samozřejmě bezkonkurenční. Odhaduje se, že kvůli ekonomice i ekologii se v Česku do roku 2020 spotřeba CNG zvýší až na 800 milionů metrů krychlových.


18. 1. 2012

I letos Pražské plynárenské svým zákazníkům v kategorii Domácnost a Maloodběratel, kteří využívají vozidla s kombinovaným pohonem CNG-benzin a mají CNG kartu, tyto plynárny nabízejí slevu až 10 % na tankování CNG u všem plnicích stanic v České republice.


17. 1. 2012

„Jsme jednadvacátý znečišťovatel v Ostravě. Při své velikosti máme skutečně minimální podíl. Investovali jsme obrovské sumy do ekologizace, prakticky všechna naše auta jezdí na CNG. Myslím si, že jsme příkladem pro všechny. Kdyby nás následovalo minimálně město Ostrava se svým dopravním podnikem, tak si myslím, že bychom tu měli daleko lepší situaci,“ říká v rozhovoru pro Sedmičku.cz majitel Vítkovic – průmyslový magnát Jan Světlík.


5. 1. 2012

Česká pošta v polovině prosince 2011 vypsala veřejný tendr na dodávku 412 aut s pohonem na zemní plyn CNG. To bude znamenat skokové navýšení počtu CNG aut v ČR o přibližně 12,5 %.

test pro aditiva do LPG

Autorizovaný e-shop
e-shop s motorovými aditivy

Aditiva do LPG a CNG na Youtube Aditiva do LPG a CNG na Facebooku Aditiva do LPG a CNG na GooglePlusZačátek stránky | Mapa stránek | E-shop | FAQ Flashlube | Přidat k Oblíbeným položkám

All rights reserved © abcRedakce.cz