Flashlube.cz | www.ŠlápniNaPlyn.cz
 Šlápni na plyn!  >  Základní info o CNG  >  Manipulační vozíky CNG
Specifika vozidel s pohonem na plyn

Jízda na zkapalněný ropný plyn LPG

Jízda na stlačený zemní plyn CNG

Jízda na zkapalněný zemní plyn LNG

Jízda na bioplyn

Historie vozidel
s pohonem na plyn

Glosář

Motorové aditivum LPG, CNG, bioplyn

Podtlakové dávkování aditiva

Elektronické dávkování aditiva

Linde dodává vysokozdvižné vozíky s pohonem na CNG

Společnost Linde Material Handling patří mezi tradiční výrobce a dodavatele pro vysokozdvižné vozíky i nízkozdvižné vozíky a další manipulační techniku. Vozíky a manipulační technika Linde jsou populární tím, že přinášejí úspory, spolehlivost, bezpečnost, komfortní ovládání a šetrné zacházení k životnímu prostředí. V následujícím článku bychom vám rádi představili vozíky Linde na stlačený zemní plyn CNG.

Vysokozdvižný vozík Linde, poháněný plynem CNG.
Zdroj: Linde Material Handling Česká republika s.r.o.


Proč se zajímat o vozíky poháněné plynem CNG

  • Volba zemního plynu CNG jako pohonu vám zajistí snížení provozních nákladů na vaši manipulační techniku o 40–50 %.
  • Jestliže můžete využívat přípojku zemního plynu v areálu své společnosti, budete nezávislí na externím dodavateli pohonných hmot
  • Společnost Linde, který nyní nabízí i vozíky továrně upravené na stlačený zemní plyn CNG, je spolehlivý partner
  • V případě zájmu vám společnost Linde zajistí i dodávku kompletních plnících stanic CNG

Manipulační vozík Linde při tankování CNG.
Zdroj: Linde Material Handling Česká republika s.r.o.


Srovnání provozních nákladů – DIESEL versus CNG

   Palivo       Spotřeba       Kč/na jednotku       Náklady/Mth    Roční náklady
   při nájezdu 2000 Mth/rok   
Diesel 2,1 l/Mth 32 Kč 67,2 Kč 134 400 Kč
CNG 2,23 m3/Mth 10 Kč 23,3 Kč 44 600 Kč

Srovnání reálných provozních nákladů čelního vysokozdvižného vozíku H 20 (řada 392, nosnost 2 tun) v provedení diesel versus CNG při předpokládaném nájezdu 2000 Mth za rok.Spotřeba zjištěna při provozu flotily 9 kusů VZV Linde H 20 na CNG, kdy bylo za 24 měsíců spotřebováno 53.427 m3 stlačeného zemního plynu při nájezdu 23.904 Mth provozních hodin. Tzn. bylo dosaženo průměrné spotřeby plynu 2,23 m3/Mth.

Přejděte na alternativní palivo – stlačený zemní plyn CNG a ušetřete až 70 % provozních nákladů!

Další informace získáte na stránkách www.linde-mh.cz.


Důležitá přísada pro motory s pohonem na LPG, CNG a bioplyn/biometan

Důsledkem absence olova v motorech s pohonem na LPG, CNG i bioplyn vzniká při jízdě na tento druh pohonných hmot specifická potřeba péče o motor automobilu. Flashlube Valve Saver Fluid je aditivní mazivo (náhražka olova) vyrobené na základě vědeckého výzkumu tak, aby minimalizovalo opotřebení ventilových sedel u vozidel s pohonem na ropný či zemní metanový plyn.

Motorová aditiva  pro zemní a ropný plyn

Vysoká účinnost značkového LPG/CNG aditiva Flashlube Valve Saver Fluid zajišťuje spolehlivou ochranu pro ventily vašeho automobilu. Flashlube Valve Saver Fluid je v zásadě náhrada za benzinové olovo, nutná k promazávání zážehových částí motoru. Používání kvalitního aditiva je kromě toho důležitým prvkem v souboru finančních úspor, kterých při využívání auta na plyn docilujete.

Používání aditiva do LPG a CNG zlepšuje výkon vašeho motoru a snižuje jeho opotřebení. S kvalitními aditivy tak ujedete více kilometrů za méně peněz. Tím šetříte své finanční výdaje za provoz vozidla. Aditivací pohonných hmot zároveň snižujete riziko poškození motoru. Takže současně šetříte i vysoké výdaje za budoucí opravy, kterým aktivně předcházíte. Pár korun, které utratíte za balíček aditiva, je ve srovnání s cenou za opravu poškozeného bloku motoru samozřejmě maličkostí!

Aditivum Flashlube Valve Saver Fluid bylo oceněno řadou odborný cen i spotřebitelských testů. Jako vůbec jediná aditiva do CNG a LPG mají aditiva Flashlube nejen certifikaci laboratorních měření, ale i reálný silniční test. – Konkrétně z uznávané německé zkušebny HTW Sársko a rovněž z prestižní TÜV NORD Mobilität. Naměřené výsledky z obou odborných zkušeben prokazatelně dokládají účinnost aditiva Flashlube Valve Saver Fluid.

Pro další informace o CNG/LPG aditivu Flashlube Valve Saver Fluid si přečtěte produktový list. Ke snadnému nákupu využijte e-shop autorizovaného dovozce Flashlube.test pro aditiva do LPGAutorizovaný e-shop
e-shop s motorovými aditivy

Aditiva do LPG a CNG na Youtube Aditiva do LPG a CNG na Facebooku Aditiva do LPG a CNG na GooglePlus


Začátek stránky | Mapa stránek | E-shop | FAQ Flashlube | Přidat k Oblíbeným položkám

All rights reserved © abcRedakce.cz