Flashlube.cz | www.ŠlápniNaPlyn.cz
 Šlápni na plyn!  >  Základní informace o LPG  >  Kalkulátory úspor LPG
Specifika vozidel s pohonem na plyn

Jízda na zkapalněný ropný plyn LPG

Jízda na stlačený zemní plyn CNG

Jízda na zkapalněný zemní plyn LNG

Jízda na bioplyn

Historie vozidel
s pohonem na plyn

Glosář

Motorové aditivum LPG, CNG, bioplyn

Podtlakové dávkování aditiva

Elektronické dávkování aditiva

Kalkulačky úspor a návratnosti investic do LPG

Je provoz automobilů s pohonem na LPG levnější, než provoz běžných benzinových a naftových vozidel? Zjistíte to snadno. Na internetu je dostupná řada on-line kalkulaček, které vám po zadání několika málo údajů rychle ukáží srovnání provozních nákladů u automobilů na benzin či naftu s automobily, které pohání zkapalněný ropný plyn LPG (propan-butan).

Kalkulačku úspor a návratnosti si můžete vybrat podle libosti nebo si výpočet můžete ověřit kombinací několika různých kalkulátorů. Pokud se hodnot

y jednotlivých zdrojů budou mírně lišit, je to dáno způsobem výpočtu nebo odlišnou sazbou cen. Alespoň tak uvidíte cenové rozpětí, ve kterém se úspory pohybují. Představu o cenových úsporách při jízdě na LPG si pak snadno uděláte sami. Většina cenových položek nezbytných k výpočtu bývá v kalkulačkách předvyplněná. Měnit je však můžete podle individuální potřeby a aktuální situace.

Podobné kalkulátory úspor existují i pro vozidla s pohonem na stlačený zemní plyn CNG, který je dokonce ještě úspornější než LPG. Využívání CNG pro pohon automobilu má však některá vlastní specifika.

Snížení vašich výdajů při nákupu paliva ovšem není jediným okamžikem, kdy při jízdě na LPG ušetříte. Kromě nižní ceny za pohonné hmoty dosáhnete dalších úspor také:

Takže celková úspora se ve výsledku ještě více násobí. Nyní se už ale pojďme podívat na úspory z hlediska nákupu pohonných hmot, jak si je můžete vypočítat v jednotlivých kalkulátorech.


Kalkulačka cenové úspory LPG na LPGforum

Kalkulačka na diskuzním fóru LPGforum.cz se zaměřením na vozy LPG je určena nejen výpočtům úspor při pohonu na LPG, ale i úsporám vozidel, které pohání CNG.

Kalkulátor úspor na LPG forum

Srovnávat můžete mezi cenou za benzin, Etanol 85 (E 85), naftou, LPG a CNG. Formulář od vás potřebuje znát cenu vašich PHM za litr, spotřebu litrů na 100 kilometrů, navýšení při koupi, silniční daň, objem motoru, stáří vozidla a roční provoz vozidla. Výsledkem je výpočet nákladů, které investujete do žádaného druhu pohonu.

Kalkulačka vám tak podle zadaného ročního nájezdu spočte také návratnost v měsících. Pokud auto používáte k firemním účelům, spočítá vám kalkulačka také úsporu na silniční dani.


Kalkulačka návratnosti LPG provozu u vozů Fiat

Kalkulátor úspor u LPG vozidel Fiat

Sofistikovanou kalkulačku na webu FIAT.cz lze sice použít je pro vozy dané značky, ta však disponuje autoparkem více než desítky vozů Fiat s pohonem na LPG. Je tedy z čeho vybírat. Ocenit je navíc třeba i simulaci pětiletého provozu, který kalkulačka obsahuje. Srovnávat tak můžete nejen benzinové a LPG varianty jednotlivých vozidel Fiatu obecně, ale i s několikaletým odstupem.
Úspora s pohonem LPG na webu autobazaru AAA Auto

Kalkulátor úspor u LPG vozidel autobazaru AAA Auto

Jednoduchý formulář AAAauto.cz pro výpočet úspory provozu auta s pohonem na LPG podle aktuální ceny benzinu a nafty. Stačí vložit údaje o spotřeba vašeho automobilu v litrech na 100 kilometrů, upravit ceny benzinu a nafty, případně LPG a uvést kolik ročně najedete kilometrů.


Další krok k úsporám nákladů:
Aditiva pro motory s pohonem na LPG a CNG

Důsledkem absence olova v motorech s pohonem na LPG, CNG i bioplyn vzniká při jízdě na tento druh pohonných hmot specifická potřeba péče o motor automobilu. Flashlube Valve Saver Fluid je aditivní mazivo (náhražka olova) vyrobené na základě vědeckého výzkumu tak, aby minimalizovalo opotřebení ventilových sedel u vozidel s pohonem na ropný či zemní metanový plyn.

Motorová aditiva  pro zemní a ropný plyn

Vysoká účinnost značkového LPG/CNG aditiva Flashlube Valve Saver Fluid zajišťuje spolehlivou ochranu pro ventily vašeho automobilu. Flashlube Valve Saver Fluid je v zásadě náhrada za benzinové olovo, nutná k promazávání zážehových částí motoru. Používání kvalitního aditiva je kromě toho důležitým prvkem v souboru finančních úspor, kterých při využívání auta na plyn docilujete.

Používání aditiva do LPG a CNG zlepšuje výkon vašeho motoru a snižuje jeho opotřebení. S kvalitními aditivy tak ujedete více kilometrů za méně peněz. Tím šetříte své finanční výdaje za provoz vozidla. Aditivací pohonných hmot zároveň snižujete riziko poškození motoru. Takže současně šetříte i vysoké výdaje za budoucí opravy, kterým aktivně předcházíte. Pár korun, které utratíte za balíček aditiva, je ve srovnání s cenou za opravu poškozeného bloku motoru samozřejmě maličkostí!

Aditivum Flashlube Valve Saver Fluid bylo oceněno řadou odborný cen i spotřebitelských testů. Jako vůbec jediná aditiva do CNG a LPG mají aditiva Flashlube nejen certifikaci laboratorních měření, ale i reálný silniční test. – Konkrétně z uznávané německé zkušebny HTW Sársko a rovněž z prestižní TÜV NORD Mobilität. Naměřené výsledky z obou odborných zkušeben prokazatelně dokládají účinnost aditiva Flashlube Valve Saver Fluid.

Pro další informace o CNG/LPG aditivu Flashlube Valve Saver Fluid si přečtěte produktový list. Ke snadnému nákupu využijte e-shop autorizovaného dovozce Flashlube.


test pro aditiva do LPGAutorizovaný e-shop
e-shop s motorovými aditivy

Aditiva do LPG a CNG na Youtube Aditiva do LPG a CNG na Facebooku Aditiva do LPG a CNG na GooglePlus

Začátek stránky | Mapa stránek | E-shop | FAQ Flashlube | Přidat k Oblíbeným položkám

All rights reserved © abcRedakce.cz