Flashlube.cz | www.ŠlápniNaPlyn.cz
 Šlápni na plyn!  >  Základní informace o CNG  >  Kalkulátory úspor CNG
Specifika vozidel s pohonem na plyn

Jízda na zkapalněný ropný plyn LPG

Jízda na stlačený zemní plyn CNG

Jízda na zkapalněný zemní plyn LNG

Jízda na bioplyn

Historie vozidel
s pohonem na plyn

Glosář

Motorové aditivum LPG, CNG, bioplyn

Podtlakové dávkování aditiva

Elektronické dávkování aditiva

Kalkulačky úspor a návratnosti investic do CNG

O kolik je provoz auta s pohonem na plyn CNG levnější, než provoz běžných benzinových a naftových vozidel? Zjistíte to velice snadno. Na různých místech internetu je dostupná řada on-line kalkulaček, které vám po zadání několika málo údajů rychle ukáží srovnání provozních nákladů u automobilů na benzin či naftu s automobily, které pohání zkapalněný zemní plyn CNG.

Kalkulačku úspor CNG a návratnosti investic si můžete vybrat podle libosti nebo si výpočet můžete ověřit kombinací několika různých kalkulátorů. Pokud se hodnot

y jednotlivých zdrojů budou mírně lišit, je to dáno způsobem výpočtu nebo odlišnou sazbou cen. Alespoň tak uvidíte cenové rozpětí, ve kterém se úspory pohybují. Představu o cenových úsporách při jízdě na CNG si pak snadno uděláte sami. Většina cenových položek nezbytných k výpočtu bývá v kalkulačkách předvyplněná. Měnit je však můžete podle individuální potřeby a aktuální situace.

Podobné kalkulátory úspor existují i pro vozidla s pohonem na zkapalněný ropný plyn LPG.

Snížení vašich výdajů při nákupu paliva ovšem není jediným okamžikem, kdy při jízdě na CNG ušetříte. Kromě nižní ceny za pohonné hmoty dosáhnete dalších úspor také:

Takže celková úspora se ve výsledku ještě více násobí. Nyní se už ale pojďme podívat na úspory z hlediska nákupu pohonných hmot, jak si je můžete vypočítat v jednotlivých kalkulátorech.


Flash kalkulačka E.ON

Na webu EnergiePlus.cz si nejprve vyberete typ automobilu, který chcete porovnat: Bude předmětem vašich úspor osobní automobil, dodávka nebo nákladní automobil?

Kalkulátor úspor E.ON Kalkulátor úspor E.ON Kalkulátor úspor E.ON Kalkulátor úspor E.ON Kalkulátor úspor E.ON

Následně zvolíte druh pohonných hmot: V současnosti jezdíte na benzin nebo naftu? Zadáte údaje k vámi vybranému automobilu: Roční nájezd automobilu, spotřebu paliva na 100 kilometrů a cenu PHM. Na základě vložených údajů vám kalkulačka ukáže svůj výpočet pro vaše roční náklady na provoz vozidla: Vaše stávající pohonné hmoty versus CNG a výše úspor.


Kalkulačka úspor provozu CNG na webu Motor Jikov

Zajímavostí kalkulačky úspor Motor Jikov je možnost přepínání mezi základní a rozšířenou verzí. Zatímco základní verze nabízí podobné funkce, jako většina konkurenčních kalkulaček, rozšířená verze uspokojí i většinu náročných počtářů.

Kalkulátor úspor u CNG vozidel Motor Jikov

Do základní verze stačí vložit pouze údaje o spotřebě benzinu či nafty v litrech na 100 kilometrů, cenu za litr PHM (benzin, nafta), údaj o spotřebě v kilogramech (CNG na 100 kilometrů), cenu za 1 kg CNG a počet ročně najetých kilometrů. Tuto základní verzi najdete rovněž na webu CNGplus.cz.

Rozšířená verze kalkulačky obsahuje kromě výše uvedených základních údajů navíc údaje, které ocení každý, kdo uvažuje o pořízení vlastní CNG plnicí stanice od společnosti Jikov. V kalkulačce lze pracovat s údaji o nákupní ceně zemního plynu v Kč/m3, náklady na údržbu čerpací stanice v Kč/m3, náklady na elektrickou energii v Kč/m3, údaje o zákonné spotřební dani z CNG v Kč/m3 a další údaje. Vypočítat si můžete i náklady na přestavbu a porovnat je s náklady na pořízení nového vozu na CNG.


Kalkulátor úspory CNG provozu na webu BUS TEDOM

Kalkulačku TEDOM můžete opět využít pro srovnání výdajů CNG plynu s pohonem na benzin nebo plyn. S ohledem na provozovatele této kalkulačky je formulář TEDOM využíván primárně pro výpočet výdajů na PHM u autobusů a mikrobusů. Vyzkoušet však můžete i jakékoli jiné vozidlo.

Kalkulátor úspor u CNG vozidel BUS TEDOM

Zajímavostí je, že v kalkulátoru najdete i položku AdBlue. Pod touto obchodní známkou je v zemích, které přijaly evropské emisní limity prodáváno aditivum pro ředění výfukových plynů, respektive konvertor, který výfukové plyny štěpí na neškodnou vodu a dusík. Spotřeba AdBlue se počítá jako 4 % ze spotřeby nafty v litrech na 100 km.

Postup pro zadání dat je opět jednoduchý. Do kolonek napíšete:

 • Průměrnou spotřebu paliva vozidla,
 • cenu paliva podle aktuální situace na trhu,
 • cenu AdBlue (pokud není přidáváno, napíšete nulu),
 • Vyberete kilometrový proběh (za týden, měsíc či rok dle vaší volby),
 • uveďte počet provozovaných autobusů,
 • potvrdíte příkaz k výpočtu.

Porovnání palivových nákladů podle CNG4you.cz

Kalkulátor úspor u CNG vozidel CNG4you.cz

Kalkulačka na produktovém webu Českého plynárenského svazu vám porovná palivové náklady CNG vůči cenám a spotřebě benzinu a nafty. Opět stačí zadat několik základních parametrů:

 • Spotřebu paliva na 100 km,
 • cenu paliva,
 • palivové náklady na jeden kilometr,
 • ujetou vzdálenost za jeden tisíc korun,
 • náklady při ročním projezdu.

Kalkulačka pak k uvedenému provozu vypočte, kolik byste za rok ušetřili, pokud byste jezdili na stlačený zemní plyn CNG. Srovnání vůči benzinu a naftě je vždy v samostatné kalkulačce. U každé se při výpočtu zobrazí přehledný graf úspor.
Kalkulačka nákladů podle CNG.cz

Kalkulátor úspor u CNG vozidel CNG.cz

Kalkulačka na společném webu plynárenských společností www.cng.cz je obsahově a graficky podobná kalkulačce z produktového webu Českého plynárenského svazu. Vstupní data opět snadno vyplňte do zvýrazněných polí. Výstup je opět v podobě čísel i přehledného grafu. Zda jsou výsledky kalkulaček z CNG.cz a CNG4you.cz identické i v jiných ohledech, to už si vyzkoušejte sami.


Další krok k úsporám nákladů:
Aditiva pro motory s pohonem na LPG a CNG

Důsledkem absence olova v motorech s pohonem na LPG, CNG i bioplyn vzniká při jízdě na tento druh pohonných hmot specifická potřeba péče o motor automobilu. Flashlube Valve Saver Fluid je aditivní mazivo (náhražka olova) vyrobené na základě vědeckého výzkumu tak, aby minimalizovalo opotřebení ventilových sedel u vozidel s pohonem na ropný či zemní metanový plyn.

Motorová aditiva pro zemní a ropný plyn

Vysoká účinnost značkového LPG/CNG aditiva Flashlube Valve Saver Fluid zajišťuje spolehlivou ochranu pro ventily vašeho automobilu. Flashlube Valve Saver Fluid je v zásadě náhrada za benzinové olovo, nutná k promazávání zážehových částí motoru. Používání kvalitního aditiva je kromě toho důležitým prvkem v souboru finančních úspor, kterých při využívání auta na plyn docilujete.

Používání aditiva do LPG a CNG zlepšuje výkon vašeho motoru a snižuje jeho opotřebení. S kvalitními aditivy tak ujedete více kilometrů za méně peněz. Tím šetříte své finanční výdaje za provoz vozidla. Aditivací pohonných hmot zároveň snižujete riziko poškození motoru. Takže současně šetříte i vysoké výdaje za budoucí opravy, kterým aktivně předcházíte. Pár korun, které utratíte za balíček aditiva, je ve srovnání s cenou za opravu poškozeného bloku motoru samozřejmě maličkostí!

Aditivum Flashlube Valve Saver Fluid bylo oceněno řadou odborný cen i spotřebitelských testů. Jako vůbec jediná aditiva do CNG a LPG mají aditiva Flashlube nejen certifikaci laboratorních měření, ale i reálný silniční test. – Konkrétně z uznávané německé zkušebny HTW Sársko a rovněž z prestižní TÜV NORD Mobilität. Naměřené výsledky z obou odborných zkušeben prokazatelně dokládají účinnost aditiva Flashlube Valve Saver Fluid.

Pro další informace o CNG/LPG aditivu Flashlube Valve Saver Fluid si přečtěte produktový list. Ke snadnému nákupu využijte e-shop autorizovaného dovozce Flashlube.


test pro aditiva do LPGAutorizovaný e-shop
e-shop s motorovými aditivy

Aditiva do LPG a CNG na Youtube Aditiva do LPG a CNG na Facebooku Aditiva do LPG a CNG na GooglePlus

Začátek stránky | Mapa stránek | E-shop | FAQ Flashlube | Přidat k Oblíbeným položkám

All rights reserved © abcRedakce.cz